Alın Germe Kaş Kaldırma Operasyonu

0 1

Alın Germe Kaş Kaldırma Operasyonu

Saç çizgisi ve kaşlar arasında bulunan yatay çizgilenmelerle iki kaşın arasında bulunan dikey çizgilerin düzenlenmesi; sarkık olan ve pozisyonu değişmiş olan kaşları bir miktar yükseğe kaldırarak anatomik yerlerine getirmek amacı ile alın germe kaş kaldırma operasyonu yapılmaktadır. Bu operasyonun yapılma esnasında göz kenarlarında bulunan ve kazayağı olarak isimlendirilen kırışıklıklar da iyi bir şekilde tedavi edilerek ortadan kaldırılmış olur.

Alın Germe Operasyonunda İzler Nerede Ve Nasıl Saklanır?

Alın germe kaş kaldırma operasyonunda izleri saklayabilmek için bir çok değişik teknik bulunmaktadır. Klasik teknikler ile yapılan alın germe operasyonlarında izler saç çizgisinin 5-7 santim gerisinde ve saçlı deri içerisinde kalarak görünür durumda değildir. Endoskopik olarak yapılmakta olan alın germe operasyonlarındaysa yine saçların arasında dikişlerin bırakılması ile çok daha küçük bir kesi yapılarak operasyon tamamlanır.

Bu teknikler diğer yapılan teknikler ile kıyaslandığı vakit, görünmez saç diplerinde ve daha az iz bırakan teknikler olarak kabul görmektedir. Ayrıca alın germe operasyonu, saçın deri kısmının alın ile birleştiği yerden de yapılabilmektedir fakat diğer tekniklere bakıldığında izleri gizlemek bu teknik kullanıldığında çok daha uğraştırıcıdır.

Bu operasyonun yapılması esnasında tekniğine göre kalan izler, alın genişliğinin değiştirilme oranı ve bu operasyondan alınan sonucun kalıcılık süresi gibi parametrelerde de birbirlerine göre dezavantajları ve avantajları bulunmaktadır.

Alın germe operasyonu yapılırken, hangi teknik seçilerek bu operasyonun yapılmasına verilecek olan karar hastanın yüz yapısı ve hastanın bu operasyondan beklentilerine göre karar verilerek yapılmaktadır.

Browlift, Kas Kaldırma Operasyonu Nedir?

İnsanların kaşlarının yapısı cinsiyetlerine göre farklılık göstermektedir. Bayanlarda daha kavisli olan kaşlar erkeklerde daha düz ve kalın bir görünüm içermektedir. Kadın olsun erkek olsun kaşlar her insan için, gözler ve burun ile birlikte belirli bir açı ve oranla ahenk içerisindedir. İster yapısal olsun, isterse yaşlanmaya bağlı olsun düşük olan kaş görüntüsü kişinin yorgun ve mutsuz bir görüntüye sahip olmasına neden olur. Kaş kaldırma operasyonu yapılırken, kaşların normal olan şekillerine ve normal olan açılarına getirilmesi ile birlikte yüze dinamik bir görüntü kazandırılırken gözleri vurgulayarak bakışların ise daha canlı ve belirgin görünmesine neden olmaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.