Diş Ağrısı Nasıl Geçer

0 5

Diş ağrısı insana en çok acı veren ağrılardan bir tanesidir, dişiniz ağrıyorsa çözüm olarak birkaç besin ve yiyecekle bunun önüne geçmek denenebilir. Dişinizin ağrıdığını var sayarak konuyu fazla uzatmıyorum ve diş ağrısına iyi gelen besinleri sıralıyorum…

Karanfil: Karanfilin bir tür uyuşturucu etkisi bulunmaktadır, ağrıyan diş üzerinde bir miktar karanfil çiğnemek dişin uyuşmasına, dolayısıyla ağrınızın kesilmesini sağlayabilir.

Tuz: En çok bilinen yöntemlerden birisidir, bir miktar tuzlandırılmış su veya direk tuz ağıza alınır, bir miktar ağızda bekletilir veya gargara yapılır. Dikkat edilmesi gereken konu yutulmaması gerektiğidir, aşırı tuz zararlıdır. Yaptığınız işlem sayesinde diş etrafında aktif olan bakterilerin ölmesini sağlarsınız.

Sirke: Yarım bardak su ile sirke karıştırılarak gargara yapılır, bir bardak su bitene kadar gargaraya devam edilir.

Eğer bunlar işinize yaramıyorsa bir diş hekimine görünmenizi tavsiye ediyoruz, basit ve hafif bir ağrı kesiciye başvurabilirsiniz. Bunun yanı sıra ağrıyan dişi hafif şekilde macun ile fırçalamanız mikropları öldürür ve dişinizin ulaşamadığınız bir yerinde madde bulunuyorsa çıkmasını sağlar.

Tüm denemelerinizden sonra dişinizin ağrısı kesilmediyse diş hekimine baş vurup sorunu öğrenebilir ve tedavi uygulayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.