Sırt Sağlığı Ve Sırt Kasları Egzersizleri

0 6

Sırt bölgesi en yoğun kas gruplarının bulunduğu bölgelerden biri ve şüphesiz omurga sağlığı için gelişimi müthiş öneme sahip! Spor antrenörlerinin dediği gibi bir insan eğer omurgası yaşlanırsa yaşlanır. Daima dik ve sağlıklı duran birisi genç kalır. Omurga sağlığı için sırt kaslarınız çok önemlidir ve hem kadın hem erkekte seksi bir görünümün anahtarlarından da biridir. Gelin sırtımıza nasıl güzel bakacağımızı öğrenelim…

Spor hayatın en güzel mücizelerinden biri. Sporla sağlıklı ve güzel kalabiliyor, daha mutlu ve çevik yaşayabiliyoruz. Sırt sağlığı ve güzelliği konu oluncada yine çare ve çözüm spordan geliyor. Evde yapabileceğiniz çoook kolay hareketler ile hiiiç zorlanmadan bakın nasıl sırt kaslarımızı şekillendirip, omurga sağlığımızı tavana çıkarıyor ve sırt ağrılarından kurtuluyoruz ve dik durmayı öğreniyoruz.

  • HAVLU EGZERSİZİ

Bu hareketin duruşu çok önemli. Bacaklar omuz genişliğinde, kalça birazcık dışarda, bacaklar çok hafif bükülü olmalı. Elimizde her evde bulunan normal bir havlu var. Havluyu yanlara doğru çekerken göğsümüze doğru yaklaştırıyoruz. Böyle 12*3 şeklinde yapabilirsiniz. Bu hareket sırtımızın üst bölümü için çok iyidir.

  • ÇEKME HAREKETİ

Çekme hareketi 2 farklı şekilde yapılabilir. Biri solda gördüğünüz gibi kalçaya doğru çekme, ikincisi sağdaki gibi karına doğru çekme. İkisinide yapmalısınız. Örneğin 8 birini 8 birini şeklinde yapabilirsiniz. Karın için mükemmel bir harekettir. Dikkat, bacaklar bükük ve kalça dışarda öne eğilmiş şekildesiniz. Kaldırırken nefes vermeyi unutmayın!

Son hareketimiz sırtında ağrı olan ve bu tarz hareketleri yaparken zorlananlar için. Sağlıklı bireylerde yapabilir ancak sırtında ağrı olan, bu hareketleri pek yapamayanlar için mükemmel olacaktır.

  • YERDE HAREKET

Resimde gördüğünüz üzere aynı anda sol bacak ve sağ kol daha sonra tam tersi yapılarak sırt ve omurga rahatlatılır, ağrılar giderilir ve kaslar geliştirilir. 8*3 şeklinde yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.