Zayıflamanın En Kolay 5 Yolu

0 8

Sağlıklı bir şekilde zayıfladıktan sonra kilo vermekten korkmayın. Geçenlerde sürekli çevresinden hızlı zayıfladı şöyle oldu çok zayıfladı böyle oldu gibi sözler duyduğu için artık neredeyse zayıflamaktan korkmaya başlayan biri ile karşılaştım. Bende bundan esinlenerek sağlıklı olarak ve sizi çok fazla zorlamadan en kolay nasıl kilo verilir bunun 5 yolunu yazmaya karar verdim. Gelin birlikte İdeal Kilomuza ulaşalım.

  • Protein Tüketmek

Kardeşim ben yiyerek zayıflamak istiyorum, yemeden duramam mı diyorsunuz? Tammm size göre bir kolay zayıflama metodu biliyorum.

— Ekmeği, pastayı böreği elden geldiğince azaltıyoruz.

— Boool bol protein tüketiyoruz.

— Mesela yumurtanın beyazından yiyoruz. Sabah kalvaltısında 3-4 yumurta beyazı yemekten çekinmeyin. (alerjiniz yoksa)

— Beyaz peynir, yoğurt, süt bol bol tüketin. (yağsız olsun)

— Akşam saat 8’den sonra “KESİNLİKLE” karbonhidrat içerikli bir şeyler tüketmeyin ama yoğurt, süt, peynir, tavuk vs. protein içeren şeylerden tüketebilirsiniz.

— Et yemekten çekinmeyin. Karbonhidrat oranı zaten azdır. Yağsız ve haşlanmış olmasına veya ızgara olmasına özen gösterin sadece.

  • Maden Suyu 

Maden suyu içerek zayıflayan insanları duymuşsunuzdur. Bende yakın çevremden birinin böyle bir durumuna şahit oldum. Eğer tansiyon hastası değilseniz günde 2 tane (daha fazlası zararlı olabilir, doktorunuza danışınız) doğal maden suyu tüketebilirsiniz. Maden suyu hem cildinizi güzelleştirecek, hem mineral alımınızı artıracak hem de kolay kilo vermenizi sağlayacaktır. Yemeklerden yarım saat önce içebilirsiniz. Ağzınız yiyecek bir şeyler aradığında açın bir maden suyu için mesela.

  • Enerjik Hissedin

Enerjik hissederek nasıl kilo verilir ki yahu diye sormadan önce bir düşünün.

–Enerjik hisseden insan yatmaz, oturur.

–Uyuşuk değildir hareketlidir.

–Bir şeyi taşımaktan, hızlı yürümekten, koşup eğlenmekten, bir müzik açıp oynamaktan geri kalmaz! Tek yapmanız gereken yaşam enerjisiyle dolup enerjik hissetmek!

  • Müzikle Kopun!

Bir çok yağ yakma gruplarının sadece müzik açıp oryantel vb. danslar yaptığını biliyor muydunuz?

–Hemen açın bir hareketli müzik, göbek atın, zıplayın dans edin! Dans gibi aktiviteler gerçekten çok kalori yaktırarak sizi zayıflatır.

–Aman dans bana gelmez diyorsanız, açın müziği halay çekin! 🙂 yeter ki oynayın, vücudunuzu çalıştırın. Hem eğlenin hem zayıflayın.

  • SU İçmeyi Sevin

Su gibisi var mı yahu? Yok. Günde 2-3 lt. su tüketin. Zayıflamak isteyenlerin en büyük yanlışı suyu az tüketmek oluyor.

Hem maden suyu için hem de bol bol su için.

-Böylece hem daha az yiyeceksiniz,

-hem de vücudunuz daha taze, daha temiz, daha canlı ve güzel ve tabi ki

-zayıflamaya daha yatkın olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.